آیا شستشوی به دفعات برای مو مضر است ؟

واقعیت یا افسانه

در حقیقت زمان بندی مشخصی برای شستشوی مو وجود ندارد ، این زمان به نوع مو ، چگونگی آرایش مو در سبک زندگی ( مثلا ورزش کردن ، شرایط آب و هوایی محل زندگی ) بستگی دارد.

بسیار مهم می باشد که موهای خود را تمیز نگه دارید و در مقابل آسیب ها و صدمات مراقبت نمایید.

بنابرین استفاده از شامپوی مناسب که بتواند تامین کننده مواد مورد نیاز جهت تغذیه و حفظ سلامت مو باشد ضروری بنظر می رسد ، فارغ از اینکه فاصله زمانی بین هر دو شستشو چقدر باشد؟ برای مثال اگر موهای رنگ شده دارید باید از شامپویی ملایم که حاوی نرم کننده است استفاده نمایید. بطور کلی استفاده روزانه و مستمر از شامپوهایی که علاوه بر تمیز کنندگی ، خاصیت رطوبت رسانی و تغذیه کنندگی دارند مفید می باشد.

رژیم غذایی چگونه به موهای من اثر می گذارد؟

غذاخوردن یکی از بزرگترین لذت های زندگی است ، مزایای یک رژیم غذایی سالم بر کنترل وزن و یا سطح کلسترول شخص است اما همچنین تاثیر بسزایی به سلامتی و ظاهر موهای شما دارد. رژیم های غذایی سخت باعث ایجاد ظاهر ضعیف و شکننده برای موها و افزایش ریزش آنها می شود و بر چرخه رویش مجدد مو تاثیر منفی دارد.

نتیجه گیری: اگر خواهان موهایی سالم و زیبا هستید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید از رژیم های بسیار سخت اجتناب کنید و میزان قابل توجهی پروتئین مصرف کنید.

آیا شانه زدن مو باعث ریزش سریعتر موها می شود؟

شانه زدن باعث می شود که موهایی که آماده و مستعد ریزش هستند سریعتر بریزند ، اما تاثیری در شرایطی که باعث وجود ضغف و آمادگی ریزش مو می شود را ندارد. ولی بهتر است زمانیکه موهایتان خیس هستند از شانه کردن خود درای کنید. اگر موهای مجعد و حالت دار دارید ابتدا قسمت پایین موها را شانه کنید و سپس کل تار مورا از بالا به پایین شانه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید