پرسشهای متداول

بله، از سنین بالای ۱۲ سال این محیط تحت شرایط مختلف داخلی و خارجی می تواند آمادگی ابتلا به عفونت را پیدا کند، لذا توصیه می شود حتی در سلامت کامل نیز شستشوی محیط به صورت روزانه انجام گیرد تا احتمال ابتلا به بیماری کاهش یابد.

خیر، شوینده های صابونی به دلیل ماهیت قلیایی باعث بر هم زدن تعادل اسیدی ناحیه ژنیتال گشته و باعث تضعیف قدرت دفاعی بدن در آن منطقه شده و سبب مناسب شدن محیط جهت رشد باکتری ها می شود.

– یک روز قبل از رنگ کردن حمام نروید: موهای چرب رنگ را بهتر به خود می گیرد.
– از شامپوهای مخصوص مو های رنگ شده استفاده کنید: شامپوی مخصوص موهای رنگ شده ی آدرا به تثبیت رنگ مو کمک می کند.
– از ماسک موی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید: مو های رنگ شده به دلیل رنگ های شیمیایی موهای آسیب دیده هستند، استفاده از ماسک موی آدرا به دلیل وجود عصاره انار به تثبیت رنگ مو کمک می کند و به دلیل پرو ویتامین B5 و ویتامین E به ترمیم مو های آسیب دیده کمک به سزایی خواهد کرد.

اغلب صابون ها دارای PH به شدت قلیایی هستند، از این رو با PH پوست سازگار نیستند و سبب خشکی بیش از حد پوست می گردند.
صابون ها با از بین بردن لایه ی نازک هیدرولیپیدیک سطح پوست باعث ایجاد حالت کشش و قرمزی در پوست به ویژه پوست های حساس می شوند.

استفاده از ژل های شستشو بهترین راه حل است. PH این ژل ها به PH پوست نزدیک تر است، کمتر از صابون پوست را خشک و تحریک می کنند، تنوع آنها زیاد است و هر کس می تواند متناسب با نوع پوست خود این محصولات را خریداری کند.
علاوه بر آن استفاده از ژل های شستشو بر خلاف صابون های جامد راحت تر و بهداشتی تر است.
توجه داشته باشید هرچه پاک کننده ای بیشتر کف کند، بیشتر هم پوست را تحریک می کند.

در سطح پوست به ویژه پوست های چرب همیشه سلول های مرده و چربی باقی می ماند. استفاده از شوینده مناسب و به ویژه استفاده از اسکراب به دلیل وجود مواد ساینده (گرانول ها) می توانند سلول های مرده و چربی اضافی را از سطح پوست بر دارند تا آلودگی و سیاهی بر سطح پوست باقی نماند از طرفی این شوینده ها با تمیز کردن منافذ باز پوست از ایجاد جوش های سر سیاه جلوگیری خواهد کرد.