اسکراب ها

اسکراب یا همان لایه برداری،پوست شامل از بین بردن سلول های مرده روی پوست و پینه ها و سختی های ایجاد شده بر پوست و از بین بردن خطوط سطحی است.معمولاً پوست های چرب دچار سختی و تجمع سلول های مرده می شوند.تجمع سلول های مرده روی پوست معمولاً به سیاه شدن و سخت شدن پوست می انجامد.بعد از انجام اسکراب،اغلب جوش های سطحی و سختی پوست و پینه های سطحی برطرف می شود و پوست احساس سبکی می کند.معمولاً افرادی که اسکراب انجام می دهند،بعد از انجام آن احساس خنکی و تازگی را روی پوست صورتشان احساس می کنند.

چرا باید از کِرِم‌ های اسکراب(لایه‌ بردار) استفاده کرد؟

حذف لایه ‌های شاخی و سلول‌ های مرده پوست، باعث حذف باکتری ‌های مَُضر و کاهش قطر منافذ پوست شده و به زیبایی و افزایش سلامت پوست کمک می ‌کند. روش‌ هایی که برای این منظور استفاده می ‌شوند شامل دو روش مکانیکی و شیمیایی هستند.
در فصل تابستان با وجود هوای گرم و تعرق زیاد معمولاٌ سلول ها بیشتر مرده و در پوست جمع می شوند.به علاوه استفاده از کرم های ضد آفتاب نیز به تجمع بیشتر سلول های مرده می افزاید.در فصل زمستان حتی پوست های چرب نیز کمتر به اسکراب پوست نیاز خواهند داشت.استفاده مرتب و به موقع از اسکراب ها باعث از بین رفتن چین های سطحی نیز خواهد شد.بنابراین اگر قصد استفاده از اسکراب را دارید،حتما در فواصل زمانی منظم از آن استفاده کنید تا تاثیر مناسب را بر پوست صورت تان بگذارد.
از اسکرابی استفاده کنید که دارای دانه های درشت نباشد دانه های درشت باعث تخریب سلول های شاخی می شود که معمولاً خراش های روی پوست ایجاد می کند که باعث ایجاد زخم روی پوست می شوند.دانه های مایع درون اسکرب نباید به گونه ای باشد که باعث زخم شود،بلکه تنها باید سطح نازکی و سخت پوست را بردارد و به سلول های شاخی آسیب نزند.معمولاً پس از اسکراب بهتر است از یک کرم مرطوب کننده استفاده کرد تا رطوبت لازم به پوست تازه و جوان برساند.

نحوه استفاده از اسکراب ها

قبل از استفاده از مواد اسکراب معمولاً صورت باید کمی مرطوب باشد تا مواد اسکراب که تقریباً با شکل جامد است،روی پوست صورت پخش شود برای این منظور از نوک انگشتان خود استفاده کنید.
از قسمت پایین چانه شروع کنید و به حالت دورانی مواد را روی تمام صورت بمالید سعی کنید هنگامی که به نواحی بالایی لب و زیر چشم رسیدید بسیار با احتیاط عمل کنید هرگز مواد را به پلک های تان نزنید در قسمت های پیشانی و چانه بیشتر از مالش های دورانی استفاده کنید.در این قسمت ها،بیشتر از بقیه قسمت های صورت،سلول های مرده جمع می شوند.
لازم نیست برای مالیدن اسکراب روی صورت از اسفنج یا کاردک برای مالش مواد استفاده کنید.چون این ابزار مواد اسکراب را به خود جذب می کند و نمی گذارد پوست از مواد معدنی استفاده کند.
هنگام شست و شوی اسکراب از روی صورت دقت کنید مواد هرگز وارد چشم نشود.پس اشستن کامل مواد از وری پوست صورت تان با یک کرم مرطوب کننده سبک از پوست صورت تان که حالا جوان و تازه است مراقبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید